Zielona energia w modzie

Wybierz najkorzystniejszy system

Pompy ciepła

W tym artykule poruszymy niezwykle postępowy i nowoczesny sposób ogrzewania pomieszczeń oraz wody za pomocą odnawialnych źródeł energii. Jest to niezwykłe urządzenie, które samo w sobie nie produkuje ciepła, jedynie pobiera je z otoczenia i po przekształceniu przekazuje dalej - do naszych instalacji grzewczych. Odpowiadając na poniższe pytania pokażemy ekologiczny i ekonomiczny system jakimi są pompy ciepła Kielce.

  1. Czym są pompy ciepła?
  2. Jakie są rodzaje pomp ciepła?
  3. Jak działają pompy ciepła?

Czym są pompy ciepła?

Pompa ciepła Kielce zalicza się do najbardziej ekologicznych urządzeń służących do ogrzewania. Każda pompa ciepła Kielce  dzieli się na strefę zewnętrzną i wewnętrzną, które połączone ze sobą zawierają czynnik roboczy. Więcej informacji o budowie i działaniu znajdą się w dalszej części artykułu. Pompy ciepła Kielce pobierają energię z ziemi, wody lub powietrza - skumulowana tam energia jest całkowicie nieograniczona i czysta.

Jakie są rodzaje pomp ciepła?

Źródło ciepła jest określnikiem rodzaju wykorzystywanej pompy ciepła. Z tego względu możemy wyróżnić rodzaje kilku typów:

Gruntowa pompa ciepła - jest to system, który pobiera energię cieplną z gruntu, później ją przetwarza i dostarcza w odpowiedniej postaci do centralnego ogrzewania. Temperatura gruntu jest stała więc jest to jeden z najkorzystniejszych (i najbardziej ekonomicznych ekonomicznych) modeli instalacji pompy ciepła. Wymaga jednak zamontowania w ziemi sieci rur. W zależności od efektywności grzania można wybrać przebieg poziomy lub pionowy kolektorów.

Pompa ciepła powietrze-woda - przekształcają energię cieplną zdobytą z powietrza i oddają ją jako ciepła woda użytkowa.

Pompy ciepła powietrze-powietrze - analogicznie - przekształcają energię cieplną zdobytą z powietrza i oddają ją jako ciepłe powietrze użytkowe we wnętrzach.

Wodne pompy ciepła - wykorzystują ciepło zawarte w wodzie: podziemnej, powierzchniowej lub morskiej.

Jak działają pompy ciepła?

By poznać funkcjonowanie pompy ciepła warto zaznajomić się z jego budową. Do najważniejszych elementów zaliczają się:

Pompa ciepła i fotowoltaika

Niesamowicie oszczędnym rozwiązaniem jest połączenie ze sobą pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej, która wykorzystuje promienie słońca do zaopatrzenia nieruchomość w prąd. Dzięki temu także pompa ciepła zużywa energię dostarczoną przez panele słoneczne. To pełne wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, które przyczyniają się do ochrony środowiska i walki z globalnym ociepleniem.

 

Zamówienie Online Dla Ciebie