Zielona energia w modzie

Wybierz najkorzystniejszy system

Fotowoltaika Kielce - panele słoneczne

Ekologiczne, energooszczędne, przyjazne dla środowiska - to panele fotowoltaiczne Kielce, dzięki którym jesteśmy w stanie wykorzystać i przetworzyć energię słoneczną na prąd. Nieograniczone i darmowe źródło, jakim są promienie słoneczne może zasilić wszystkie urządzenia w domu. Rosnąca popularność i dynamiczny rozwój instalacji fotowoltaicznych Kielce powoduje, że panele słoneczne Kielce wykorzystywane są przez osoby indywidualne, domy jednorodzinne, firmy, a także przez rolników.

Podstawowe korzyści montażu i wykorzystania paneli fotowoltaicznych:

Jak działają panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne wyprodukowane są z krzemu, na które padają promienie słoneczne i przetwarzają się na energię elektryczną dzięki swoim właściwościom.

Ogniwa fotowoltaiczne łączą się w moduły, zachodzi w nich przekształcenie słonecznej energii w prąd.
Następnie prąd trafia do falownika, który umożliwia jego przemianę na adekwatny do parametrów prądu wykorzystywanego w domach. Falownik posiada także funkcje zabezpieczające - w razie usterki wyłącza cały system.

Za dużo wyprodukowanej energii?

Co się dzieje w sytuacji, kiedy panele fotowoltaiczne wytwarzają za dużo energii? Z tego względu wprowadzone zostały przepisy określające współpracę pomiędzy użytkownikiem paneli słonecznych, a dostawcami prądu. Wytworzona energia poprzez panele słoneczne trafia do elektrowni, z której możemy korzystać w dowolnym momencie. Taka umowa kosztuje 20% wytworzonej przez ogniwa fotowoltaiczne energii.

 

 

Zamówienie Online Dla Ciebie